sobota, 8 stycznia 2011

Własny opis strony i słowa kluczowe w BloggerzeDziś będzie krótki wpis na temat ustawiania własnego opisu i słów kluczowych w Bloggerze. Te meta tagi nie mają wprawdzie już większego znaczenie jak chodzi o pozycjonowanie naszej strony. Niemniej jednak dobry opis stron który pokazuje się w wyszukiwarce może mieć pozytywny wpływ na klikalność.

Znajdować się bowiem na dobrej pozycji w wyszukiwarce to jedno. Sprawić by nasz link był klikany to drugie. O sposobach na podniesienie organicznego CTR ( czyli klikalności wyników wyszukiwania) opowiem szczegółowo w innym wpisie.

Bez dokonywania żadnych zmiany Google sam dobierze opis bloga widoczny w wynikach. Będzie to jakiś fragment tekstu, który nie będzie racze zachęcał do kliknięcia.

Niestety Blogger nie posiada opcji ustawiania własnych
tagów: description i keywords - trzeba pogrzebać trochę w kodzie.

Robimy to tak:

1) Wchodzimy w Projekt > Edytuj Kod HTML

2) Odnajdujemy linię kodu:

<b:include data='blog' name='all-head-content'/>

3) Zaraz pod nią wstawiamy:

<meta content='opis waszej strony' name='description'/>
<meta content='słowa kluczowe waszej strony' name='keywords'/>


4) Zapisujemy i gotowe:)

Sam u siebie zastosowałem wczoraj ten sposób i po zaledwie jednym dniu nowy opis został zaindeksowany przez Google. Wygląda to teraz tak:


Jak dla mnie o wiele lepiej. Poza tym zawsze lepiej mieć kontrolę niż jej nie mieć:)

Jeśli macie jakieś pytania i sugestie zapraszam do komentowania. Jak zwykle też zachęcam do "lubienia" oficjalnego fanpage na Facebooku - Praca w domu