piątek, 7 stycznia 2011

Płatne katalogi stron w których warto być

Witam,

Żeby móc pracować w domu trzeba najpierw nieco zainwestować. Na obowiązkowej liście jest domena i hosting. Dziś natomiast będzie wpis o płatnych katalogach. Wiadomo w sieci istnieje ich całe mnóstwo. Większość niestety nie jest warta swojej ceny. Często można spotkać się z ofertami katalogów, które za dodanie naszej strony liczą sobie kilka czy nawet kilkanaście złotych, podczas gdy główna strona ma PR0 albo wręcz wogóle nie jest zaindeksowana i podlinkowana.

Nie oznacza to, że nie warto sobie zaprzątać głowy płatnymi katalogami. Jest dużo dobrych darmowych katalogów ale jest też conajmniej drugie tyle dobrych płatnych. 

Przedstawiam wam listę z której sam korzystam. Kieruję się głównie tym by cena za wpis nie przekraczała kilku złotych . Chyba że jakiś wpis w katalog jest w moich oczach wart więcej . Trzeba również pamiętać, że opłata którą ponosimy w większości przypadków nie gwarantuje wpisu. Płacimy wyłącznie za rozpatrzenie wpisu przez moderatora katalogu.

Oto lista:

 http://katalog.wp.pl/  - PR5 ; cena: 9 zł netto  ( to akurat przykład droższego katalogu, ale warto się tam znaleźć chociażby przez to, że nasza strona będzie dzięki temu widoczna w wyszukiwarce netsprint)
http://katalog.gazeta.pl/ PR6; cena 7,32 zł brutto ( również droższy katalog, ale warty swojej ceny)
http://www.gwiazdor.pl/ - PR6; cena 6,15 zł brutto
http://www.katalok.pl/ - PR5; cena 11,99 zł brutto ( do rozważenia, cena mogłaby być niższa)
http://www.gasik.net/ - PR5; cena 3.69 zł brutto
http://www.linksor.com/  - PR5 ; cena 2,46 zł brutto
http://www.zgred.pl/ - PR5; cena 2,46 brutto
http://linkman.pl/ - PR5; cena 2,46 brutto
http://www.prweb.pl/ - PR4; cena 1,23 brutto
http://www.global.net.pl/ - PR4; cena 1,23 brutto

Jeśli znacie jeszcze jakieś dobre płatne katalogi lub jesteście właścicielem takiego to umieszczajcie linki w komentarzach. Chciałbym stworzyć obiektywną i obszerną listę.

Jak zwykle zachęcam też do "lubienia" strony Praca w domu na Facebooku.