niedziela, 12 grudnia 2010

Market Samurai - moduł "Promotion"

Witam,

Kika miesięcy temu opisałem wam świetne narzędzie wspomagające zarabianie w internecie. Mowa o Market Samurai. Opisałem wówczas w jaki sposób z jego pomocą analizować konkurencję na dane słowo kluczowe.

Market Samurai stał się ostatnio bardzo modny w Polsce. Opisywała go u siebie między innymi Justyna  ( marketinginternetowy4you.pl ) a także shpyo ( blog.shpyo.pl ).

Dziś chciałbym skupić się na module o nazwie: "Promotion". Jest to nic innego jak wyszukiwarka miejsc w które można wstawić swoje linki.

Wyszukiwanie przeprowadzamy w kliku krokach.

1. Zaznaczamy interesujące nas typy serwisów w których będziemy szukać: fora,blogi itd ( ja zaznaczam wszystko)
2. Klikamy przycisk "Find Backlinks" - po chwili stworzy się lista miejsc gdzie można dodać linki
3. Klikamy przycisk "Analyze All" - dzięki temu uzyskamy szczegółowe informacje na temat danego miejsca jak PR, ilość backlinków czy linki są "dofollow" czy "nofollow" oraz czy możemy zostawić tutaj trackback ( o tym za chwilę).
4. Sortujemy wszystkie miejsca w zależności od interesującego nas współczynnika.Owiedzamy kolejno każde miejsce z listy i szukamy możliwości zostawienia swojego linku. Czy to w formie komentarza na blogu, wpisu na forum czy innej.


Market Samurai potrafi też stworzyć dla nas tak zwany pingback. Jest to link który jest tworzony na innej stronie po tym jak umieścimy link do niej na swojej stronie.

Robimy to w następujący sposób:

1. Zaznaczamy interesujące nas blogi które pozwalają na pingbacki ( czyli te z "Y" w polu "PB") - po prawej stronie utworzy się lista linków z opisami
2. Klikamy na "Copy Visual" i otwieramy swojego bloga gdzie wstawiamy utworzone linki. ( ewentualnie klikamy w "Copy Code" - wówczas wklejamy go do kodu strony.Gotowe:)

Trzeba pamiętać o tym, że nie każdy blog pozwala na pingbacki oraz są one często moderowane ( tak jak komentarze). Przy pomocy Market Samurai uda nam się przede wszystkim znaleźć te blogi. Stworzenie linku równie dobrze można uskutecznić z pominięciem MS.

Więc na temat stosowania pingbacków w Market Samurai można zobaczyć w w tym filmie:


To w zasadzie wszystko.

Jak zwykle jeśli macie jakieś pytania czy sugestie to zapraszam do komentowania:)