czwartek, 4 listopada 2010

OnlyWire i IMAutomator- automatyczny social bookmarking

Witam,

Nie było dawno wpisu związanego z SEO czy linkbuildingiem, więc śpieszę to naprawić. W pozycjonowaniu jak   wiadomo nie od dziś niezbędne są linki. Jednym ze sposobów ich pozyskiwania jest dodawanie strony do tak zwanych social bookmarks typu Digg, Wykop czy Reddit

Jeśli mamy do dodania dużą ilość wpisów to dodawanie ich do tych 40 czy więcej serwisów tego typu może być co tu dużo mówić czasochłonne. 

Z pomocą przychodzą nam serwisy do automatycznego social bookmarkingu ( nie wiem czy jest takie słowo, no jak nie było to teraz jest). Nie zdziwi was pewnie to, że wiele z nich jest płatna. Przykładowo polecany przez wiele osób Bookmarking Demon kosztuje $147. Z kolei SENuke, którego jedną z możliwości jest właśnie SocialBookmarking to wydatek aż  $127. 

Dziś chciałbym wam zaprezentować darmowy odpowiedniki tych programów. Pierwszym jest serwis o nazwie OnlyWire. Pozwala on nam na dodanie naszych linków do 42 różnych serwisów socjalnych. Jedyne co musimy zrobić to podać dane logowania do każdego z nich i możemy się cieszyć automatycznym dodawaniem treści za naciśnięciem jednego guzika. 

By skorzystać z darmowej wersji ( program ma też płatną) musimy tylko "polubić" OnlyWire na Facebooku:) Myślę, że jest to niewielka cena. 

Po zarejestrowaniu się ściągamy ze strony taki malutki programik o tajemniczej nazwie OnlyWire Submitter, który wykona za nas całą pracę. 

Jedyną wadą programu jest to, że zdarza mu się nie dodać naszych linków do wszystkich wybranych przez nas serwisów. Jest to jednak mała niedogodność za to co oferuje. Ograniczeniem darmowej wersji jest maksymalna ilość 300 bookmarków jaką możemy wykonać miesięcznie - przy normalnych zastosowaniach raczej tej ilości się nie przekracza ( zależy ile kto produkuje stron i postów).

Kolejny serwis do automatycznego dodawania naszych social bookmarków nosi nazwię IMAutomator ( pisałem o nim już kiedyś, ale w tym miejscu koniecznie muszę o nim wspomnieć, poza tym na pewno nie wszyscy czytali).

Zasada jego działania jest podobna. Tym razem w darmowej jego wersji możemy dodać naszą stronę do 15 serwisów. Wszystko dzieje się automatycznie po wpisaniu przez nas danych. Ograniczeniem jest ilość stron którą możemy dodać - 10 dziennie ( myślę że nie jest to szczególnie uciążliwe). W wersji płatnej, która kosztuje $24,95 stronę możemy dodać do 31 stron typu social bookmark oraz do 16 katalogów RSS.  

Oba serwisy mogą zostać z powodzeniem wykorzystane w celu wspomożenia indeksowania nowej strony.  Tego będzie dotyczył kolejny wpis. Pokażę w nim krok po kroku jak w ciągu kilku dni zaindeksować nową stronę

Jeśli macie jakieś pytania z chęcią odpowiem na nie w komentarzach:)