poniedziałek, 23 sierpnia 2010

Adadio.pl - czyli adserwer dla każdego


Witam,

Parę dni temu zostałem poproszony przez Mariusza Chybiorza o przetestowanie portalu Adadio.

Czym jest Adadio? W skrócie ma to być platform która umożliwia zarządzanie kampaniami reklamowymi i lepszą interakcje między właścicielem strony a reklamodawcą. Oferuje nam mnóstwo funkcji. A z tych ciekawszych między innymi capping.

Poniżej przedstawiam krótki zapis mojej rozmowy z Mariuszem.


Do czego ma służyć Adadio?
Główna nasza aspiracja to stać się adserwerem dla każdego - tak aby każdy wydawca, bloger mógł w łatwy i przyjemny sposób proponować swym partnerom/ sponsorom profesjonalny sposób wyświetlania ich kreacji z wszelkimi opcjami jakie daje pełny adserwer.

Czy jest to faktycznie dla każdego? Spora liczba funkcji nie przestraszy początkujących blogerów?
Założenie było takie aby stworzyć darmowy adserwer w którym jest jak najwięcej funkcji konfigurowalnych a przy tym żeby również było to proste i przyjemne rozwiązanie dla każdego.
Moglibyście być alternatywa dla różnych sieci reklamowych. Wasz system z pewnoscia bylby skuteczniejszy dla reklamodawców a przez to lepszy dla wydawców.
Już w przyszłym tygodniu będzie skończona pełna zakładka dla wydawcy/ o wydawcy - domyślnie ustawiona/ wklejona strefa w której "adadio baner zapychacz" będzie przekierowywać do pełnej oferty wydawcy (z informacją: jakie rozmiary jakie statystyki gdzie dla kogo itd) i kontakt bezpośrednio dla wydawcy - reklamodawca będzie sam mógł skontaktować się z wydawcą i zakupić u niego reklamę, pomijając nas całkowicie - wydawca/bloger będzie miał do wykorzystania proponowan formularz umowy przez adadio jak również moduł rozliczeniowy.
Niestety wiele/większość amatorskich stron nie ma swojego patrona czy sponsora. Czy wasza oferta nie powinna być raczej skierowana na powaznieszy rynek normalnych stron a nie blogów?
Najpierw chcemy pokazać że Blogerom że każdy może sam zdobyć takiego partnera, sponsora jeśli chce - my damy mu do tego wszystkie potrzebne narzędzia; - i to jest najpierw nasz priorytet, jeżeli nie uda im się zdobyć takiego partnera sponsora - to zawsze do strefy przez adadio można wrzucić zamiast pliku graficznego kod htmlu jakijkolwiek sieci reklamowej... - mało tego można pomiędzy tym jeszcze żonglować i ustawiać liczbę wyświetleń itd
Kluczowa kwestia. Czy przyciągniecie reklamodawców dla stron ?
To będzie zadania na koniec,przede wszystkim mamy ambicję stać darmowym narzędziem do zarabiania dla wydawców małych i średnich - adadio będzie w tym pomagało; jeśli uda nam się ten zamiar - wtedy zaczniemy rozwijać ofertę dla reklamodawców.
Ok jak widać po przebiegu rozmowy narzędzie prezentuje się nieźle. Sam przetestowałem i bardzo mi się spodobało. Na pewno bym z niego korzystał gdyby tylko moje strony miały jakiegoś sponsora...

Wszystkiego nie udało się omówić więc zapraszam do obejrzenia broszury informacyjnej oraz oczywiście do samodzielnego testowania portalu; link: Adadio.pl

3 komentarze:

ynwestor pisze...

Zapowiada się nieźle. Czyżby miałby to być krok milowy w rozwoju polskiej blogosfery?

Christopher pisze...

Oby. Szukanie sponsora nie jest łatwe. Ale jeśli będziemy mieć w ręce mocne argumenty w postaci chociażby takiej platformy jak Adadio, powinno być łatwiej.

adadio pisze...

Chcielibyśmy oby tak było,
będziemy informować o wszelkich nowościach, które będą pomagały w szukaniu sponsora poprzez Adadio

Prześlij komentarz