środa, 14 lipca 2010

SEO pluginy do Firefoxa
W dzisiejszym wpisie opiszę pluginy do Firefoxa które sam używam i które z różnych względów uważam za przydatne. Praca z nimi jest o wiele łatwiejsza.

O jednym z nich pisałem już wcześniej, przy okazji wpisu na temat tego jak katalogować. Był to plugin InFormEnter , przyspieszający znacznie ręczne katalogowanie

Kolejny plugin którego używam na codzień to Seo for Firefox. Ma on kilka ciekawych funkcji. Najciekawsze dla mnie są dwie.

Pierwsza to Seo XRay - pozwala on na zbadanie wszystkich elementów na stronie które mają znaczenie z punktu widzenia SEO. Czyli ładnie podświetli nam nagłówki, alt tagi, linki zewnętrzne itd...


Kolejna funkcja pozwala na podświetlenie wszystkich linków które zawierają atrybut "nofollow". Przydatne zwłaszcza do sprawdzenia przed dodaniem komentarza czy wpisu na stronie. 

Ciekawą funkcją która szybko pozwala ocenić konkurencję na daną frazę jest też dodanie przez ten plugin do wyników widocznych w google, mnóstwa informacji. Dzięki temu mamy wgląd w to ile linków ma dana strona, jaki ma pr, jaki jest wiek domeny  itd. Pozwala to dokładnie i szybko ocenić konkurencję na daną frazę

Plugin ma jeszcze kilka innych fajnych funkcji , niemniej jednak te są najbardziej przydatne, przynajmniej w moim skromnym mniemaniu.

Używam jeszcze plugina który może bardziej niż do SEO przydaje się do wyłapania pewnych błędów jakie mamy na stronie czy też przyjrzenia się szybko jak wygląda kod konkretnego elementu. Mowa o pluginie FireBug . Na pewno osoby które zajmują się na co dzień tworzeniem stron  znają go bardzo dobrze. Niemniej jednak dla osób dla których jest to niejako działalność poboczna też jest to przydatne narzędzie.

Na dziś tyle. Mam nadzieję że było przydatne. Jeśli używacie jakichś ciekawych pluginów do firefoxa ( głównie przydatnych z punktu zarabiania w internecie) to zapraszam do umieszczania linków i waszych opini w komentarzach. Oczywiście nawet jeśli nie znacie żadnych pluginów to komentarze są zawsze mile widziane.