poniedziałek, 12 lipca 2010

Jak zacząć?Zastanawiasz się od czego powinieneś zacząć swoją drogą do zarobienia pierwszych pieniędzy w internecie. Przed wszystkim to co powoduje że zarabiasz to użytkownik i jego akcje na twojej stronie. W zależności od programu partnerskiego w jakim uczestniczysz zarabiasz na kliknięciach użytkownika w określone reklamy, wypełnieniu przez niego jakiegoś formularza, za samo jego wejście na stronę czy też na inne sposoby. Jeśli jesteś zupełnie zielony w temacie zarabianie w internecie to przed tobą duża praca do wykonania.
W każdym biznesie czy to istniejącym w realnym świecie czy tym internetowym najważnieszy jest klient. Jeśli jesteś w stanie przyciągnąć klienta wygrałeś. Jeśli jesteś w stanie przyciągnąć go ponownie wygrywasz podwójnie. Tak samo jest z użytkownikami twojej strony. To oni są źródłem twoich dochodów. To może się wydawać oczywiste, ale zapewniam was miejcie w głowach te proste słowa przy wszystkim co robicie.

Ok. zacznijmy od tego. Musisz połączyć dwie rzeczy: twoją wiedzę w danej dziedzinie ( czyli temat na który jesteś w stanie pisać dużo, dobrze i ciekawie) oraz zapotrzebowanie na daną wiedzę. Możesz przykładowo być ekspertem z dziedziny produkcji wacików kosmetycznych ale do cholery kto chce o tym czytać? Podobnie możliwe że jest duże zapotrzebowanie na informacje o różnego rodzaju kredytach ale ty nie masz o tym pojęcia, nie ma więc sensu byś pisał na ten temat ( oczywiście możesz zdobywać wiedzę na ten temat, ale zajmie ci to pewnie sporo czasu zanim staniesz się ekspertem).
Możesz również zlecić komuś pisanie tekstów. Na początek jednak sugerował by stworzenie strony/stron na tematy które nas interesują. 
Jak określać zapotrzebowanie na daną informacje. Służy do tego tzw "narzędzie propozycji słów kluczowych" firmy google ( jakieś 95% ruchu wyszukiwarkowego w Polsce odbywa się za pomocą google).
Narzędzie znajduje się pod tym adresem:
Obsługa jest prosta jak drut:
1)      Wprowadzasz słowo kluczowe w odpowiednie pole. Przykładowo jesteśmy ekspertem w dziedzinie kotów. Wpisujemy tam słowo "koty",
2)      Wpisujemy kod z łobrazka,
3) Zmieniamy typ dopasowania na dokładne ( lub exact , zależy od wersji językowej)
I już mamy wynik 165 000 tysięcy wyszukań danej frazy w miesiącu . Dużo. Jeśli nasza strona będzie pierwsza w google możemy się spodziewać, z tej liczby na naszą stronę trafi około 45% z tej liczby użytkowników . Co jak się pewnie nie trudno domyśleć jest dosyć trudne. 
Jednym słowem należy używając tego narzędzia szukać zapotrzebowania na daną informacje i w miarę możliwości zaspokajać je. To pierwszy krok do Twojego sukcesu.
Narzędzie to opiszę dokładniej w innym wpisie a i temat bynajmniej nie uważam za wyczerpany.

2 komentarze:

Big think pisze...

Trochę krótki ten wpis. Słabo wyczerpałeś temat. Tak btw zarabiasz już w internecie? Może coś ciekawego na temat pozycjonowania?

Christopher pisze...

Tak zarabiam. Jest to w dziale "moje zarobki" gdzie publikuje ile zarabiam. Blog na razie startuje więc są tylko zarobki z czerwca.

A czy wpis za krótki? Wezmę to pod uwagę przy pisaniu następnych;) Choć ten akurat nie był najkrótszy ze wszystkich i nawet zaznaczyłem że temat wymaga rozwinięcia.

O pozycjonowaniu mam osobny dział - "SEO i promocja stron"

Prześlij komentarz