środa, 7 lipca 2010

Blogbox - warto tam być!


W dzisiejszym wpisie oprócz normalnej dawki informacji będę mieć do was również prośbę.

Mianowicie zgłosiłem swojego bloga do serwisu Blogbox. Jest to serwis grupujący polskie blogi tzw agregator blogów. Żeby strona została dodana do indeksu musi zostać na nią oddanych przynajmniej 50 pozytywnych głosów.

Link do głosowania: http://www.blogbox.com.pl/show/suggested/3201

Trzeba się wprawdzie zarejestrować w serwisie ale to myślę nie problem, zwłaszcza że sami możecie zgłosić tam swoje strony.

Ok teraz pewnie chcecie wiedzieć o co tyle zachodu i co to niby daje bycie w tym całym Blogboxie.

Otóż jeśli nasz blog/strona zostanie zaakceptowana to za każdym razem kiedy będziemy coś publikować link do naszego wpisu pojawi się na stronie głównej Blogboxa oraz na stronie odpowiedniej kategorii.

W tym momencie jedna z moich stron już się w blogboxie znajduje. Za każdym razie kiedy coś publikuje z samego blogboxa na moją stronę wchodzi około klikudziesięciu osób.

Mało tego blogbox posiada bardzo dobry PR. Wynosi on w tym momencie 6. Co oznacza między innymi, że jest bardzo często odwiedzany przez roboty googla i nasze wpisy szybko się zaindeksują. Co więcej blogbox jest bardzo mocną domeną, należy do tej samej firmy co Wprost.pl ( chyba nikomu nie trzeba przedstawiać , redaktorem naczelnym Wprostu jest Tomasz Lis) - co za tym idzie blogbox ma linka od strony wprost.pl . Duży PR, świetne domain authority - warto tam być!

To jak towarzysze? Pomożecie?


4 komentarze:

Łukasz ma 90 dni pisze...

Czy na pewno chcesz to zrobić? Z doświadczenia wiem, że blogbox zabiera ci pozycje w wyszukiwarkach bo ma dokładnie taki sam tytuł i treść + dodatkowo zazwyczaj większy autorytet. Zresztą sam potem zobaczysz, powodzenia :)

Christopher pisze...

Ale jak chodzi o treść blogbox wyświetla tylko mały fragment naszych postów.

Poza tym nie wiem jak mocna była twoja domena, ale w przypadku mojej nic takiego nie miało miejsca. Mam już tam stronę i zapewniam cię że to przynosi same korzyści.

Paweł Białecki pisze...

Jak tam wyniki po pół roku testowania? Warto się wpisać do blogboxa?

Christopher pisze...

Niestety ale nie zebrałem jeszcze wystarczającej liczby pozytywnych głosów. Może zareklamuje linka do głosowania na blog to się wtedy coś ruszy.

Prześlij komentarz