sobota, 3 lipca 2010

5 powodów dla których nie korzystam z AdTaily


Zdjęcie tych miedziaków jest tu jak najbardziej na miejscu.

Do rzeczy. Dlaczego uważam że AdTaily nie jest dobrym sposobem na zarabianie w domu? Jest kilka powodów.

Powód 1: Niskie stawki

Nawet jeśli nasza strona jest odwiedzana przez kilkaset ludzi dziennie nie możemy liczyć w tej sieci na kokosy. Oczywście wszystko zależy od tematyki i liczby chętnych reklamodawców. Stawki wprawdzie ustalamy sami, ale w praktyce wygląda to tak że wiele osób ustawia je na granicy przykładowo 10 groszy za dzień wyświetlania, psując w ten sposób konkurencję. Dodam tylko że nawet mimo tak małych kwot reklam nie uda się sprzedać. Troche to śmieszne. Cała praca nad stroną może pójść na marne. 


Powód 2: Mała liczba reklamodawców

Niestety nie wiele osób/ firm korzysta z tego systemu. I to jest chyba głównym czynnikiem wpływającym na tak niskie kwoty jakie ludzie oferują za miejsce reklamowe na swojej stronie. Prawo popytu i podaży. Duża liczba wystawców, mała liczba reklamodawców. Efekt - niskie stawki.

Powód 3: Brzydkie reklamy

Nawet jeśli uda nam się już coś sprzedać to większość z tych reklam jest porostu tak brzydka że żal je umieszczać na swojej stronie. Ma się wrażenie że zostały przygotowane przez jakichś półprofesjonalistów którz ledwo obsługują painta. 

Powód 4: Polski rynek to nie rynek amerykański

Wiem że małe reklamy wielkości 125x125 pixeli są bardzo popularne na zachodnich blogach czy stronach. Można jest spotkać praktycznie na każdym blogu w sidebarze. Ale jak się okazuje internet to nie jest globalna wioska i coś co się sprawdza w USA czy UK niekoniecznie musi się sprawdzać u nas. 

Powód 5: Są lepsze sposoby na zarabianie

Są są i jest ich dużo. Dla tych co nie wiedzą jakie to sposoby zapraszam do mojego wpisu : Na czym zarabiam? 

To chyba tyle.

Oczywiście nie jest powiedziane że AdTaily jest skazane przeze mnie na porażkę. Jeśli jednak nie zostanie naprawionych kilka rzeczy ( przykładowo można by wprowadzić minimalną stawke za reklame) to nic się nie zmieni.  Niemniej jednak w obecnych warunkach są lepsze sposoby na to by zarabiać w internecie.